Wiele współcześnie działających przedsiębiorstw zastanawia się, czy wynajem sprężarki jest opłacalny. Rozwiązanie to stało się bardzo popularne szczególnie, że ma swoje racjonalne uzasadnienie. Specyfika działania wielu zakładów przemysłowych opiera się na dynamice i zmienności, a także ewolucji procesów technologicznych, dlatego też wiąże się z potrzebą inwestowania w nowoczesny i dostosowany do aktualnych potrzeb park maszynowy. Zamiast generować dodatkowe koszty związane z zakupem kompresora przemysłowego, warto zdecydować się na jego wynajem.

Wynajem sprężarek – obniż koszty funkcjonowania firmy

Wynajem kompresorów przemysłowych jest opcją stworzoną dla tych przedsiębiorstw, które obawiają się inwestowania w nowy park maszynowy w obecnych czasach. Zmieniające się warunki rynkowe, agresywne otoczenie biznesowe czy niepewna sytuacja gospodarcza powodują, iż większość procesów produkcyjnych lub usług zostaje zawieszona lub też wykonywana jest w różnych odstępach czasu. Oprócz tego, zmieniająca się technologia wymaga dostosowania systemu wytwarzania sprężonego powietrza do określonych wymogów związanych z danymi cyklami produkcyjnymi czy świadczeniem konkretnych usług. Wynajem sprężarek dla wielu firm jest najkorzystniejszym rozwiązaniem, ponieważ otrzymują sprzęt w pełni sprawny, praktyczny i funkcjonalny, który gwarantuje spełnienie wszystkich oczekiwań związanych z produkcją sprężonego powietrza. Bardzo istotne jest to, że wynajem kompresorów przemysłowych wiąże się z możliwością czasowego posiadania dowolnie wybranego modelu tego urządzenia.

Co powinna zawierać umowa wynajmu kompresora

Przejrzysta i zrozumiała dla firmy umowa wynajmu kompresorów przemysłowych pozwala na swobodne, czasowe wynajęcie kompresorów śrubowych olejowych, sprężarek śrubowych bezolejowych, sprężarek śrubowych o zmiennej wydajności, turbosprężarek, sprężarek wysokociśnieniowych, kontenerowych stacji sprężarek czy dodatkowych elementów wyposażenia w postaci układów uzdatniania sprężonego powietrza, separatorów cyklonowych, filtrów, osuszaczy, zbiorników sprężonego powietrza czy separatorów kondensatu. Klient otrzymuje sprężarkę używaną, jednakże w umowie wynajmu, którą zawiera, jest zastrzeżenie, że sprzęt jest w pełni sprawny. Oznacza to, że posiadanie kompresora przemysłowego używanego w formie wynajmu nie wiąże się z ryzykiem czasowego nabycia urządzenia niesprawnego czy też wadliwego.

Decydując się na zawarcie umowy wynajmu konkretnego modelu kompresora przemysłowego można precyzyjnie dobrać urządzenie o parametrach dostosowanych do specyficznych warunków pracy, jakie występują w danym zakładzie produkcyjnym czy też w firmie usługowej. Inwestycja ta jest opłacalna, ponieważ nie ma potrzeby zakupu nowego systemu zasilania sprężonego powietrza. Kompresory mogą być wynajmowane na relatywnie krótki czas, jak również użytkowane przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Jakie sprężarki można wynająć?

Nowoczesne kompresory przemysłowe, które podlegają wynajmowi, to urządzenia wyróżniające się nowoczesną konstrukcją i wydajnymi silnikami przedłużającymi ich żywotność. To sprzęty bezawaryjne, łatwe w obsłudze i nie generujące dużej ilości hałasu. Decydując się na umowę wynajmu można mieć pewność, że otrzymuje się urządzenie bez potrzeby długiego czasu oczekiwania na realizację zamówienia zakupu nowej sprężarki. Warto mieć na względzie także to, że wynajem sprężarek wiąże się z pełnym doradztwem w zakresie doboru odpowiedniego urządzenia.

Każdy zakład przemysłowy czy usługowy, który zdecyduje się na wynajem kompresorów przemysłowych, może liczyć na serwis sprężarek używanych. Jest on dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Stanowi to gwarancję, że w przypadku jakiejkolwiek awarii czy przestoju w pracy systemu wytwarzania sprężonego powietrza, zakład produkcyjny czy usługowy, otrzyma natychmiastowe wsparcie techniczne.

 Wynajem sprężarek stał się rozwiązaniem bardzo opłacalnym, ponieważ nie generuje on dodatkowych kosztów związanych z zakupem nowego urządzenia. Wyeliminowane zostają także opłaty serwisowe, amortyzacja czy szkolenie pracowników docelowo obsługujących tego typu sprzęt. 

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Leave a Comment