Choć mieszkania i segmenty przekonują coraz więcej osób, wielu Polaków wciąż marzy o własnym domu, najlepiej zlokalizowanym w niedalekiej odległości od dużego miasta. Kryteria te spełniają Łomianki, które w ostatnim czasie stały się niezwykle cenionym miejscem zarówno przez inwestorów, jak i osób szukających atrakcyjnych lokalizacji do życia.

Domy na sprzedaż – zalety

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważny i często trudny jest zakup nieruchomości. Z jednej strony rynek gwarantuje dostęp do wielu ciekawych opcji, z drugiej jednak przesyt ofert oraz wciąż rosnące ceny sprawiają, że łatwo w tym przypadku o poważny ból głowy. Zwłaszcza gdy nie wiemy, czego tak naprawdę chcemy.

Domy w okolicach Warszawy powinny zainteresować przede wszystkim osoby, dla których ważna jest duża przestrzeń do życia. Mowa tu głównie o ludziach wychowanych w domach jednorodzinnych, ale nie tylko. Zalety takich nieruchomości przekonują bowiem wielu innych. Na jakie korzyści możemy więc liczyć decydując się na zakup domu?

  • Swoboda – dom zazwyczaj zapewnia znacznie większy metraż niż w przypadku standardowych mieszkań. Gwarantuje to nie tylko sporą swobodę codziennego życia, ale też aranżacji. Zwłaszcza gdy decydujemy się na dom piętrowy lub z poddaszem użytkowym. Pozwala on na łatwe oddzielenie strefy prywatnej od dziennej.
  • Ogródek – otrzymujemy nie tylko na duży dom, ale także działkę, którą wykorzystamy, jak tylko chcemy.
  • Prywatność – brak bliskich sąsiadów to z pewnością ogromna zaleta. Możemy bez przeszkód słuchać głośnej muzyki i nie tylko.
  • Cisza i spokój – domy w Łomiankach położone są w malowniczej okolicy, blisko natury. Brak tu wielkomiejskiego zgiełku i otaczającego nas zewsząd betonu.

Domy w Łomiankach – bliskość stolicy

Wszelkie korzyści związane z życiem w domu jednorodzinnym w dużym stopniu zależą od jego lokalizacji. Choć tereny wiejskie mają swój urok, wiele osób (np. młodych) patrzy na nie z niechęcią. Wynika to przede wszystkim z braku udogodnień typowych dla terenów miejskich. Spore odległości od sklepów, słaby zasięg internetu, znacznie gorsza infrastruktura drogowa – wszystko to każe nam zastanowić się, czy zakup domu to na pewno dobry pomysł.

Wiele powyższych problemów przestaje istnieć, jeśli weźmiemy pod uwagę Łomianki. Jest to niewielka miejscowość położona 15 kilometrów od Warszawy. Nie jest to więc miejsce oddalone od „cywilizacji”. Dzięki doskonałemu połączeniu komunikacyjnemu, do stolicy możemy dojechać bardzo szybko. Niezależnie od tego, czy jedziemy własnym samochodem czy autobusem.

Z tego względu na domy w Łomiankach często decydują się osoby pracujące w Warszawie. Z jednej strony mogą one w stosunkowo krótkim czasie dojechać do pracy, a z drugiej cały czas korzystają z uroków życia poza dużym miastem.

Dlaczego warto kupić dom w Łomiankach?

Doskonała lokalizacja i korzystne połączenie ze stolicą nie są jedynymi atutami mieszkania w Łomiankach. Kupując dom w tym mieście, zyskujemy dostęp do wielu atrakcji oraz udogodnień, które docenią zarówno single, jak i rodziny z dziećmi. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

  • Bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego – jest on położony niedaleko od miasta, dlatego jest częstym celem wycieczek mieszkańców Łomianek.
  • Liczne ścieżki rowerowe i piesze – a do tego parki, skwery i wiele, wiele więcej. Nie da się ukryć, że dom w Łomiankach to gwarancja życia blisko natury.
  • Spokojna okolica – brak tu mankamentów typowych dla życia stolicy. Nie musimy martwić się tłumami, korkami czy hałasem utrzymującym się przez większość dnia.
  • Atrakcyjna oferta sportowa, edukacyjna i kulturalna – w Łomiankach znajdziemy kluby tenisowe i jeździeckie, szkoły podstawowe, muzyczne i wyższe, obiekty handlowe czy też Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe.

Dla osób zainteresowanych życiem w takim mieście czynnikiem decydującym są również ceny. Koszt zakupu domu w Łomiankach jest znacznie niższy od cen mieszkań w Warszawie (różnice często wynoszą nawet kilkadziesiąt procent). Dodając do tego powyższe korzyści, tego typu inwestycja wydaje się niezwykle atrakcyjna.

Źródło: SŁAWBUD – deweloper Łomianki

Leave a Comment