Codzienne obowiązki zawodowe i domowe potrafią odbić się na wszystkich, nawet tych najwytrwalszych. Dlatego, gdy w końcu pojawi się szansa wzięcia kilku dni urlopu, myślimy o ucieczce od otaczającej nas rzeczywistości. Żeby przynajmniej przez chwilę odetchnąć, zresetować głowę i pozbierać myśli. Z dala od trudów dnia codziennego. Idealnym na to miejscem będzie własny domek na kółkach, który postawimy niemal wszędzie.

Odpoczynek na kołach, czyli mobilny domek holenderski 

Śmiało można traktować go jako mobilne miejsce odpoczynku, które postawimy nie tylko w ogrodzie, ale też na własnej działce. Tego typu domki są bowiem stawiane na kółkach, dlatego ich ewentualne przenoszenie nie powinno sprawić problemów. Pozwala to chociażby na skierowanie budynku w stronę słońca, tak aby lepiej doświetlić wnętrze.

Ważny jest ponadto sposób wykonania, jak również wyposażenie takiego domku. Z jednej strony otrzymujemy bowiem wszystkie niezbędne wygody, takie jak elektryczne ogrzewanie, oświetlenie LED i bardzo funkcjonalne meble, z drugiej natomiast specyficzny klimat domku letniskowego. Będzie to więc doskonałe miejsce do odpoczynku na działce, nad jeziorem czy w lesie.

Wszystko to sprzyja wyciszeniu. Daleko od miejskiego zgiełku czy też codziennych obowiązków. Domek mobilny okaże się doskonałym wyborem na wakacje, długi weekend, a nawet jeden dzień spędzony w nieco innym otoczeniu.

Gdzie postawić domek mobilny? 

Jak już wspomnieliśmy, omawiane domki nie są na stałe związane z gruntem – można je swobodnie przenosić w obrębie własnej działki. Nic więc nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby jednego dnia wystawić domek na środku a ogrodu, a w drugim wśród drzew lub obok niewielkiego jeziorka.

Co równie istotne, domki mobilne, zwane również holenderskimi, są całoroczne. Bez trudności można więc z nich korzystać także zimą. Wszystko za sprawą podwójnej izolacji, a także ogrzewaniu na prąd. Całość gwarantuje doskonały komfort termiczny, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Mając na uwadze to, w jaki sposób domki holenderskie są przystosowywane do użytku, możemy przedstawić kilka propozycji miejsc, w których warto je postawić. Oczywiście wiele zależy od tego, jaką działką dysponujemy i gdzie jest położona.

  •       Domek mobilny w przydomowym ogródku – choć niektórzy mogą uznać, że „przeprowadzka” do budynku oddalonego o zaledwie kilkadziesiąt bądź kilkaset metrów od domu nie jest niczym wyjątkowym, wystarczy chwila spędzona w takim budyneczku, by zmienić zdanie. Jak już wspominaliśmy, domki mobilne mają specyficzny klimat, dzięki któremu możemy czerpać korzyści z chwilowej zmiany otoczenia. Nawet tak niewielkiej. Na co dzień taki domek może posłużyć jako pokoje gościnne – chociażby dla odwiedzającej nas rodziny. 
  •       Całoroczne domki holenderskie nad jeziorem – właściciele działek nad jeziorem mają ogromne szczęście i okazję, by obcować z naturą w doskonałych warunkach. Taka sceneria z pewnością sprzyja odpoczynkowi i zresetowaniu myśli. 
  •       Domek mobilny na działce. Ogródki działkowe cały czas cieszą się sporą popularnością, zwłaszcza wśród osób mieszkających w bloku. Zawsze mogą oni bowiem opuścić swoje mieszkanie i przenieść się do znacznie spokojniejszego miejsca. Jeśli na działce postawimy w pełni wyposażony domek holenderski, nie będziemy musieli rezygnować z różnego rodzaju wygód. 
  •       Domek w… lesie? Właściciele ziemi z lasem mogą całkowicie oddać się naturze i postawić swój domek wśród sosen, buków, dębów czy topoli. Taka sceneria sprawi, że przynajmniej na chwilę zapomnimy o wszelkich troskach i trudnościach. 

Stawiając domek letniskowy, wcale nie musimy wybierać między ogromnymi wydatkami a słabym umeblowaniem i spartańskimi warunkami. Mobilne domki w stylu holenderskim zapewniają bowiem pełne wyposażenie oraz mnóstwo wygód za rozsądną cenę. Co najważniejsze, korzystają one z kół, dzięki czemu możemy zmieniać ich położenie.

Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne

Leave a Comment