Okrawarki i znakowniki marki Aks Teknik to najwyższej klasy narzędzia przeznaczone do obróbki powierzchni metalu za pomocą maszyn CNC. Wysoka jakość oraz niezwykła precyzja to cechy, które wyróżniają urządzenia tureckiego producenta spośród konkurencji. Dzięki korzystaniu z okrawarek oraz znakowników Aks Teknik obróbka metalu, w tym polerowanie oraz grawerowanie, jest nie tylko proste, ale i szybkie.

Znakowniki okrawarki Aks Teknik – zastosowanie

Dzięki wysokiej wydajności narzędzia Aks Teknik są wykorzystywane w przemyśle produkcyjnym. Możliwość znakowania zapewnia trwałą identyfikację danego detalu, dzięki czemu znakowniki sprawdzają się w produkcji masowej. Wykonywanie powtarzalnych czynności sprawia, że znakowniki oraz okrawarki cechują się precyzyjną i skuteczną obróbką powierzchni. Produkty marki Aks Teknik to także niezawodność oraz niski stopień zużycia gwarantujący długotrwałe użytkowanie. Ich odporność na uszkodzenia mechaniczne przekłada się na realną oszczędność czasu i pieniędzy. Przemyślana budowa urządzeń zapewnia ich łatwą wymianę, eliminując w ten sposób ryzyko przestoju podczas procesów produkcyjnych.

Aks Teknik – okrawarki do specjalistycznej obróbki

Wśród szeregu znakowników oraz okrawarek wyróżnić można narzędzie z kompensacją okrawania FDT-FX0. Zaletą urządzenia jest możliwość okrawania powierzchni profilu niezdefiniowanego. W ten sposób wyklucza się dalszą konieczność ręcznej obróbki powierzchni metalu, zapewniając najwyższą jakość preparacji. Stosunkowo niewielkie gabaryty obrabiarki FDT-FX0 sprawiają, że jest ona kompatybilna zarówno z maszynami CNC, jak i centrami obróbczymi. Dzięki unikalnej konstrukcji okrawarka jest w stanie wykonywać swoją pracę z prędkością w przedziale od 5000 do maksymalnie 8000 obr/min.

Do nieco bardziej zaawansowanych prac związanych z okrawaniem powierzchni metalu stworzono obrabiarkę FDT-PN-X36 z wbudowanym silnikiem pneumatycznym. Dodatkowe zasilanie sprawia, że prędkość obrotowa urządzenia wynosi od 35000 do nawet 100000 obr/min. Dzięki możliwości wymiany ostrza lub pilnika narzędzie oferuje uzyskanie dowolnego kształtu, który spełniać będzie wszelkie normy jakościowe. Chcąc zapewnić możliwość dowolnej konfiguracji okrawarki producent przewidział możliwość zakupu urządzenia w wersji bez silnika pneumatycznego, który można zastąpić alternatywnym źródłem zasilania.

Okrawarka FDT-SX0 (B) znajduje swoje zastosowanie podczas obróbki profili o różnych poziomach wielkości wraz z przecinającymi się otworami. Atutem urządzenia jest jego 10 mm skok, który automatycznie dopasowuje się do kształtu obrabianej powierzchni. Doskonałe parametry techniczne urządzenia zapewniają prędkość obrotową na poziomie 6000 do 8000 obr/min oraz posuw w przedziale F1500-3000.

Chcąc wykonywać okrawanie naciskowe danego profilu warto zwrócić uwagę na model FDT-SX0(P). Okrawarka sprawdza się przy powierzchniach o różnej wysokości, jak również przy otworach na profilach o nierównej strukturze profilu. 10 mm skok pozwala skutecznie przygotować dany detal uzyskując w ten sposób idealną powierzchnię. Posuw urządzenia oscyluje w przedziale F2000-4000.

Aks Teknik – szybkie i skuteczne znakowanie

Kompatybilność produktów tureckiego producenta z centrami obróbczymi oraz maszynami CNC pozwala także na wykonywanie szeregu prac związanych z grawerowaniem oraz znakowaniem powierzchni. Jednym z takich narzędzi jest model PMT, który sprawdza się przy znakowaniu mikroudarowym. Jego zaletą jest brak konieczności dalszej obróbki, dzięki czemu obniża się koszty związane z dodatkowymi pracami technicznymi. Igła znakownika zapewnia precyzyjne znakowanie dostosowując się do struktury i twardości powierzchni.

W przypadku konieczności wykonania bardziej zaawansowanych prac związanych z wykonywaniem rys oraz grawerowaniem warto przyjrzeć się modelowi SMT. Zaletą urządzenia jest jego adaptacja do powierzchni detalu, dzięki czemu sprawdza się do prac na twardych i miękkich materiałach, jak również tych wykonanych z odlewu.

Źródło: S.T.M – Systemy i Technologie Mechaniczne

Leave a Comment