Świadomość konsumentów nieustająco się zmienia. Łatwy dostęp do informacji sprawia, że na zakupy przychodzą z coraz większą wiedzą. Dotyczy to również zakupów obuwia. Jeżeli klient szuka butów trekkingowych, to będzie zwracał uwagę nie tylko na ich cenę czy wzór, ale dokładnie sprawdzi też poszczególne elementy, świadczące o jakości produktu. To spore wyzwanie dla właścicieli sklepów z obuwiem. Chcąc stanąć na wysokości zadania, muszą znaleźć dobrego dostawcę, u którego na bieżąco zaopatrzą swoje punkty. Wielu decyduje się na zakupy w chińskich hurtowniach obuwia.

Buty trekkingowe z Azji – czyli jakie?

Kiedyś do zimowego obuwia można było zaliczyć przede wszystkim kozaki i tak zwane trapery. Wiele z nich nie miało prawie nic wspólnego z prawdziwymi butami trekkingowymi. Nadawały się jednak na chodzenie po śniegu w czasie niższych temperatur.

Jako obuwie trekkingowe można rozumieć buty, które będą się nadawać do górskich wypraw. Wykonane są z nieprzemakalnych i ciepłych materiałów. Mają odpowiednio wyprofilowaną podeszwę, która pozwoli na stabilne chodzenie nawet po lodzie – co sprawdza się nie tylko w górach, ale nawet na drogach w mieście, które momentami przypominają szklankę, gdy tylko pojawią się pierwsze mrozy. Dla wielu osób obuwie trekkingowe kojarzy się głównie z takim, które ma wysoką cholewkę, mocno trzymającą kostkę. Na rynku jest jednak również wiele butów tego typu o niskiej cholewce, które wykorzystywane są nie tylko do wypraw w niewysokie góry, ale też do codziennego chodzenia zimą. Warto też wiedzieć, że obuwie trekkingowe jest dostępne zarówno w modelach dla dorosłych, jak i odpowiednio przygotowanych na dziecięce stopy.

Chińskie hurtownie – szeroki wybór obuwia

Nie jest też tajemnicą, że wiele rodzajów obuwia trekkingowego kosztuje niemałe pieniądze. Również z punktu widzenia właściciela sklepu. Jeśli chciałby na swoich regałach wystawić sporo różnych modeli i fasonów, na dodatek w wielu rozmiarach, to musiałby wydać na nie duże kwoty. A nie ma pewności, że towar będzie rotował i cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony klientów. Dlatego właśnie wielu właścicieli punktów z obuwiem robi zaopatrzenie w chińskich hurtowniach. Tam również można znaleźć spory wybór tego rodzaju butów, w odpowiednio wysokiej jakości, jednak w zdecydowanie niższych cenach. Często zdarza się, że na sporą część ceny produktu składa się na przykład logo znanej marki – a wcale nie musi iść to w parze z dobrą jakością i starannym wykonaniem. Można na to spojrzeć też z drugiej strony – wiele butów, które nie są markowe, są jednocześnie znacznie tańsze, a są zrobione w taki sposób, że mogą posłużyć klientom przez długie lata. Na dodatek niska cena zakupów w hurtowni obuwia z Chin pozwala na przygotowanie bogatej i ciekawej oferty. Dzięki temu klienci mogą wybrać nie tylko rozmiar, który będzie idealnie pasować na ich stopy, ale też kolor, sposób wiązania i wiele innych elementów, o których chcieliby zdecydować.

Obuwie trekkingowe i nie tylko – chińskie hurtownie

Niewiele jest sklepów, które handlują wyłącznie butami trekkingowymi. W ich ofercie znajduje się na ogół zdecydowanie więcej różnego rodzaju butów. Robienie zakupów w chińskich hurtowniach pozwala na uzupełnienie całego asortymentu. Można tam znaleźć zarówno obuwie na zimę, jak i lato, dla dorosłych i dzieci.

Właściciele sklepów z obuwiem uważnie śledzą również modowe trendy i sprawdzają, które modele i fasony będą cieszyć się sporym powodzeniem ze strony klientów w danym sezonie. Jeśli zdecydują się na zakupy w takim miejscu jak hurtownia obuwia z Chin, będą mogli uzupełnić swój magazyn o wiele różnych produktów, wychodząc w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom klientów. Co istotne – obuwie to jest oferowane w niskich cenach, ale idzie to w parze z wysoką jakością. To ważny aspekt zarówno dla właściciela sklepu, jak i dla klienta końcowego. Klient jest zadowolony z zakupu, będzie więc chętnie do tego sklepu wracał, może też zrobić tam zakupy dla całej rodziny. A dla właściciela punktu to większy zysk – czyli to, o co chodzi w prowadzeniu biznesu.

Źródło: GDPoland – chińskie centrum handlowe

Leave a Comment