Kuchnia to serce niemal każdego domu. Nawet jeśli nie jesteśmy zapalonymi kucharzami i nieczęsto w niej gotujemy – każdy z nas spędza w niej sporo czasu. To w kuchni zaczynają się wspólne posiłki, odwiedziny gości i ważne rozmowy. Warto więc postawić na dopasowany do swoich potrzeb wystrój kuchni, by przyjemnie było w niej przebywać każdego dnia. Szkło w kuchni jest materiałem uniwersalnym, pomagającym utrzymać porządek i nadającym jej unikalnego, nieco nowoczesnego charakteru. O tym, gdzie się sprawdza i dlaczego, przeczytacie w tym artykule.

Gdzie najlepiej zastosować szkło w kuchni?

W przeszłości wyobrażając sobie wystrój kuchni, od razu na myśl przychodziła nam drewniana zabudowa, ciężkie meble kuchenne i potężne blaszane elementy. Mimo, że klasyka wciąż pozostaje w modzie, współcześni dekoratorzy wnętrz coraz chętniej wykorzystują w kuchni także elementy szklane, które nadają pomieszczeniu wrażenia lekkości i sterylności, a także je rozświetlają.

Szkło w kuchni sprawdza i prezentuje się doskonale. Daje wrażenie sterylności i świetnie współgra z innymi elementami mebli kuchennych. Szkło do kuchni możemy zakupić w formie szklanych paneli, które łączą się ze sobą lub w formie szklanych tafli, idealnych na większe powierzchnie. A gdzie dokładnie szkło w kuchni sprawdza się najlepiej?

Najpopularniejszym zastosowaniem jest na przykład umieszczenie szklanego panelu nad blatem kuchennym. Warta uwagi jest usługa oferowana przez wielu producentów szklanych elementów, a mianowicie szkło z grafiką. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy – za pomocą ozdobnego szkła z nadrukiem – dopasować wystrój kuchni do wyglądu pozostałej części mieszkania, dodając jej przy tym szyku i elegancji.

Alternatywą dla szkła ze zdjęciem lub nadrukiem są szklane płytki bezbarwne, pod którymi możemy umieścić dowolną grafikę lub fototapetę. To rozwiązanie jest świetnym wyborem dla osób, które lubią często zmieniać wystrój swojego mieszkania – grafikę spod takiego szkła jesteśmy w stanie wymienić w kilka chwil. Ponadto w swojej kuchni możemy umieścić dowolne grafiki na szkle, na przykład napisy, motywy zwierzęce, obrazki przedstawiające pożywienie lub kwiaty, elementy geometryczne i inne rozmaite wzory. Jest to dużo wygodniejsze niż kładzenie na przykład kolorowych lub wzorzystych płytek, które w późniejszym okresie są dość trudne do zdjęcia, jeśli będziemy chcieli odmienić wystrój pomieszczeń. Jeżeli lubimy częste zmiany wystroju – warto postawić właśnie na szkło przezierne na ścianie nad blatem w kuchni.

Szklane elementy w kuchni świetnie urozmaicają wnętrze, dzięki możliwościom, jakie stwarza obecna technologia. Kiedyś nie śniło się nam nawet, że będziemy mogli ozdobić swoje mieszkanie szkłem z własnym zdjęciem lub w wybranym przez siebie kolorze – dziś mamy możliwość pełnej personalizacji naszych wnętrz i dopasowania ich do własnego gustu i preferencji.

Czy szkło w kuchni jest bezpieczne?

Znając właściwości szkła można spodziewać się, że będzie ono dość kruche – szczególnie w tak często użytkowanym pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Nic bardziej mylnego! Specjaliści zajmujący się obróbką szkła oferują szereg usług, które powodują uzyskanie bezpiecznego szkła, odpornego na mechaniczne i termiczne uszkodzenia – są to usługi takie, jak: hartowanie szkła,czy  obróbka krawędziowa.

Hartowanie szkła jest szczególnie przydatną funkcją, jeżeli szklane elementy w kuchni pragniemy umieścić w okolicach kuchenki gazowej, piekarnika czy innych tego rodzaju urządzeń. Takie zastosowanie szkła jest całkowicie bezpieczne, gdyż tafle szkła hartowanego odporne są na nagłe wzrosty temperatury.

Warto skorzystać z usług specjalisty – szklarza, który nie tylko pomoże dobrać rodzaj szkła do zastosowania, jakie nas interesuje, ale także doradzi w zakresie wymiarów i montażu szkła. Dzięki kompleksowym usługom profesjonalistów możemy długo cieszyć się piękną kuchnią i jej gustownymi, szklanymi elementami.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

Leave a Comment