wynajem-kompresorow

Coraz więcej możliwości w zakresie produkcji, dystrybucji i dostarczania sprężonego powietrza powoduje, że przedsiębiorcy stają przed coraz nowszymi dylematami. W ostatnim czasie jedną z tych kwestii jest możliwość wyboru pomiędzy zakupem nowej sprężarki lub jej wynajem. Warto rozpatrzyć indywidualną sytuację każdego zakładu i w tym kontekście rozpatrywać obie te możliwości. Podpowiadamy, która z tych dwóch opcji jest lepsza i korzystniejsza. 

Możliwości pozyskania kompresora do zakładu

Obecnie trudno jest wyobrazić sobie współczesną produkcję bez sprężonego powietrza. Medium to wykorzystywane jest do wielu, różnych zastosowań z powodu jego wszechstronności. Tym samym, wiele przedsiębiorstw staje przed dylematem pozyskania kompresora do swojego zakładu. Nie zawsze następuje to zaraz na początku działalności, czasem zapotrzebowanie na sprężarkę powietrza pojawia się już w toku działania. Choć najbardziej oczywisty wydaje się zakup nowego urządzenia, to jednak jest to rozwiązanie najbardziej kosztowne i nie zawsze będzie to miało swoje uzasadnienie ekonomiczne w rodzaju i sposobie prowadzonej działalności. Innymi słowy, zakup ten nie zwróci się, a sprężarka powietrza nie zarobi na siebie. Dlatego warto szukać alternatywy dla zakupu kompresora na własność. Jest nią możliwość wynajmu wysokiej klasy sprężarek powietrza. Tym samym przedsiębiorcy bez trudu mogą dostosować wyposażenie firmy do aktualnego zapotrzebowania na czynnik roboczy. Oczywiście bywa, że zakup kompresora okazuje się znacznie lepszym rozwiązaniem w perspektywie długofalowej. Jednak warto przemyśleć obie możliwości i spojrzeć na nie pod różnymi kątem,  aby podjąć decyzję najlepszą dla działania i rentowności biznesu. Ponieważ zarówno zakup, jak i wynajem sprężarki powietrza mają tak swoje wady jak i zalety.

Kiedy warto wynająć sprężarkę powietrza?

Żyjemy w czasach dynamicznych zmian i nieustającego postępu. Dlatego również firmy działające na rynku, niezależnie od tego, w jakiej branży działają, muszą wykazywać się elastycznością i poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań. Zakłady wykorzystujące w swojej codziennej pracy sprężone powietrze nie stanowią tu żadnego wyjątku od tej reguły. Innowacyjne podejście do pracy i wdrażanie nowych rozwiązań może powodować chwilowy brak zapotrzebowania na pracę kompresora. Ponadto niektóre przedsiębiorstwa nie opierają swojej podstawowej działalności na wykorzystaniu sprężonego powietrza, a tym samym nie stosują go w sposób ciągły. W każdej z tych sytuacji optymalne finansowo może okazać się wynajęcie sprężarki powietrza. Wynajem polecany jest zakładom, które stosują sprężone powietrze jedynie okresowo i jest to ściśle uzależnione od przyjmowanych zleceń czy aktualnie stosowanych metod pracy i rozwiązań technologicznych. Jest to najlepszy sposób na redukcję kosztów bez potrzeby rezygnacji ze sprzętu najwyższej jakości.  

Wynajem kompresora jest zalecany również jako doraźne rozwiązanie w oczekiwaniu na realizację zamówienia na zakupiony sprzęt zaopatrujący w sprężone powietrze. Należy wiedzieć, że kompresory oferowane na wynajem są sprzętem używanym, jednak równie wydajnym i zapewniającym najwyższą jakość pracy. Wynajęcie sprężarki powietrza pozwala ograniczyć koszty stałe wynikające z eksploatacji czy serwisowania urządzeń. W przypadku niektórych firm jest to najlepsze możliwe rozwiązanie.

Dla kogo zakup kompresora będzie najlepszym rozwiązaniem?

Kiedy z kolei lepiej jest kupić kompresor na własność? Jest to sprawdzona i opłacalna opcja dla firm, które wykorzystują sprężone powietrze w sposób ciągły, na wielu etapach produkcji lub do wielu różnych czynności a wykorzystanie kompresora trwa nieprzerwanie i niezależnie od zmieniających się zleceń czy metod pracy jest ono niezbędne. Zakup sprężarki powietrza jest konieczny również wtedy, gdy funkcjonowanie zakładu jest ściśle uzależnione od jej pracy i opiera się na pracy ze sprężonym powietrzem. W takich sytuacjach całoroczny wynajem i opłacanie takiej usługi jest nieuzasadnione. Jednocześnie koszt zakupu kompresora szybko się zwróci dzięki stale napływającym zleceniom wymagającym pracy ze sprężonym powietrzem.

Tym samym, aby podjąć decyzję o tym czy kupić, czy też wynająć kompresor powietrza niezbędne jest przeprowadzenie analizy sytuacji przedsiębiorstwa i rozważenie zapotrzebowania na sprężone powietrze pod kątem finansowym.

źródło: czemar.pl 

Leave a Comment